Sobota, 27 dubna, 2024

O Nás

Zřizovatelem jednotky je město Čelákovice. Čelákovice, vybudované při levém břehu Labe, leží nedaleko hlavního města Prahy. Jejich součástí jsou původně samostatné obce Sedlčánky a Záluží a také osada Císařská Kuchyně. Celé město má k 1.1.2017 12 114 obyvatel. Více na Oficiálních stránkách města Čelákovice.

Jednotka je zařazena do kategorie JPO III/2. Jednotkou požární ochrany (JPO) se rozumí organizovaný systém tvořený odborně vyškolenými osobami (hasiči), požární technikou (automobily) a věcnými prostředky požární ochrany (výbava automobilů, agregáty, apod.). Základním posláním jednotek PO je chránit životy a zdraví obyvatel a majetek před požáry a poskytovat účinnou pomoc při mimořádných událostech, které ohrožují život a zdraví obyvatel, majetek nebo životní prostředí a které vyžadují provedení záchranných, resp. likvidačních prací. Hasiči ve výjezdovém družstvu nevykonávají službu v jednotce jako své povolání ale na základě dobrovolnosti a zařazení jednotky do kategorie JPO III znamená, že jednotka zabezpečuje výjezd dvou družstev do 10 minut od vyhlášení poplachu s dojezdem zpravidla také do 10 minut s územní působností i mimo území našeho zřizovatele.