Pátek, 12 dubna, 2024
ČlánkyOstatní

Odchytová služba města Čelákovice

Město Čelákovice již před nějakým časem zřídilo ODCHYTOVOU SLUŽBU zatoulané zvěře. Pracovníky této služby jsou členové naší výjezdové jednotky – p. Hanzl, Tomeček a Krejčí. Tuto službu vysílá k případům pověřený pracovník městského úřadu, státní nebo městské policie a to 24 hodin denně. K vybavení služby patří automobil Škoda Pick UP s vestavbou transportní klece a další technické vybavení jako je:

  • vrhací síť
  • odchytová tyč se smyčkou ( dvě velikosti )
  • specielně zesílené rukavice proti prokousnutí
  • ruční foukačka s narkotizačními střelami
  • transportní box na menší zvířata
  • další drobný materiál ( vodítka, náhubky atd.)

K případům vyjíždíme i několikrát týdně. Naposledy jsme vyjeli dnes v ranních hodinách a to na odchyt labutě která se nacházela v prostoru námětí a ohrožovala kolemjdoucí. Labuť byla za pomoci vrhací sítě odchycena a převezena do záchranné stanice pro ptactvo ve Staré Boleslavi.

Michal Šimmer

Kliknutím na malou verzi obrázku otevřete obrázek v plné velikosti.