Pátek, 19 července, 2024
ČlánkySDH Čelákovice

Hopsa Hejsa do Brandejsa a Oslava 130. let založení SDH Městec Králové

V sobotu 31. května jsme se účastnili hned dvou akcí. Několik členů jednotky se už poněkolikáté zůčastnilo akce Hopsa Hejsa do Brandejsa/dětského dne, kde provedli s RZA Opel Campo a CAS 25-K ukázky stříhání automobilu a jeho následné hašení. Každá z ukázek proběhla dvakrát, první ve 12 hodin a druhá cca. v pů třetí. Poprvé byl hořící automobil uhašen pomocí vysokotlakého proudu a odpoledne pak pomocí pěny.

V Městci Králové pak ve stejný den probíhaly oslavy 130. let založení SDH Městec Králové, kde bylo rovněž provedeno několik ukázek s kterými částečně pomohli i členové naší jednotky. Bylo možné vidět zásah u fingované autonehody s účastí všech složek IZS, tedy hasičů, policie i záchranky. Další ukázkou byl pak cvičný zásah, evakuace a likvidace požáru v budově místní radnice.

Radek Henyš

Foto z Hopsa Hejsa do Brandejsa:

Foto z oslav 130 let založení SDH Městec Králové: