ČlánkyOstatní

Poděkování za příjemnou návštěvu v Čelákovickém hasičském sboru

Ráda bych touto cestou poděkovala za pozvání k návštěvě místního sboru hasičů, která se poté uskutečnila 17.5.2007.

Děti, které se svými rodiči či prarodiči navštěvují ať už pravidelně nebo jen příležitostně Mateřské centrum Čelákovice, dostaly možnost přijít se podívat, jak vypadá
hasičská stanice. Zájem byl opravdu veliký.

Sešli jsme se před budovou, kde se nás ujali manželé Krejčí a velmi ochotně nás uvedli do společenské místnosti vyzdobené různými fotografiemi z historie i současnosti sboru, ukázali
výzbroj a výstroj opravdického hasiče. Děti si mohly vyzkoušet hasičské helmy a bylo pro ně připraveno i malé soutěžení odměněné obrázkem. Dospělí se dozvěděli, že mohou děti přihlásit do kroužku
malých hasičů.

Opravdu nejzajímavější byla prohlídka garáží, ve kterých děti prolézaly hasičská auta, a venku na dvoře potom zkoušely proudem vody srážet plechovky.

Myslím, že všichni se pěkně pobavili a něco nového viděli nebo se dozvěděli. Takových akcí je pro naše nejmenší velmi potřeba, protože tak si nejlépe něco zapamatují, když to vidí a zkusí si na vlastní kůži.

Velmi děkujeme za pozvání a pokud by se v přístím roce opět takováto návštěva mohla uskutečnit, rádi přijdeme zas.

Za Mateřské centrum Slávka Tomášková